Заказ
бiлетаў:

  • +375 (176) 55-55-55 — гарадскi
  • +375 (29) 175-27-84 — вэлком
  • +375 (29) 853-27-84 — мтс
kvitki.by

7360

iнфармацыя
i заказ бiлетаў

Праграма фестывалю

ПРАГРАМА ХVІІ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі “Маладзечна – 2017”

1 чэрвеня

18.00 —

Творчая вечарына “З’яднаныя любоўю да зямлі сваёй” (прэзентацыя зборніка драматычных твораў “Францыск Скарына і сучаснасць”, прэм’ера спектакля Рэспубліканскага тэатра беларускай драматургіі “Беларусь. Дыдактыка” з удзелам народнай артысткі Беларусі Таццяны Мархель у жанры “Дарога да сябе”)

Мінскі абласны драматычны тэатр

2 чэрвеня

12.00 —

ІІ тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні

Канцэртная зала Палаца культуры
15.00 —

Прэзентацыя кнігі “Талент адухоўлены любоўю” (да 80-годдзя народнай артысткі Беларусі Марыі Захарэвіч)

Малая зала Палаца культуры
17.00 —

III тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні ў суправаджэнні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”

Амфiтэатр
19.00 —

Спектакль “Паўлінка” Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы

 

Канцэртная зала Палаца культуры
21.30 —

Урачыстае адкрыццё ХVІІ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі “Маладзечна – 2017”

Узнагароджванне лаўрэатаў Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні

"Купала і Колас. Вы нас гадавалі.”, (да 135-годдзя народных паэтаў Беларусі Я.Купалы, Я Коласа). Прэм’ера канцэрта Заслужанага калектыву “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”.

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг.

Феерверк

Амфітэатр

3 чэрвеня

9.00-18.00 —

           Свята “Спартыўны калейдаскоп”

Гарадскі парк, стадыён пляжных відаў спорту
11.00 —

Зямля бацькоў, зямля святая” – канцэрт акадэмічнай музыкі творчых калектываў Заслужанага калектыву “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг.

Канцэртная зала Маладзечанскай ДШМ
13.00 —

 Выстава "Родныя вобразы” з фондаў Дзяржаўнага літаратурнага музея імя Я. Купалы, Дзяржаўнага літаратурна-мемарыяльнага музея імя Я.Коласа, Мінскага абласнога краязнаўчага музея

Мінскі абласны краязнаўчы музей
14.00 —

Паэтычная гасцёўня “Красуй, Беларусь” з удзелам беларускіх паэтаў

Малая зала Палаца культуры
12.00 —

 “Масты сяброўства культурных сталіц” – канцэртная праграма з удзелам творчых калектываў г.Бабруйск

Цэнтральная плошча
14.00 - 21.00 —

“Арт-Старт” – маладзёжная пляцоўка

Цэнтральная плошча
16.00 —

Паэтычная пляцоўка “Чытаем Купалу і Коласа разам”

Плошча ля кінатэатра “Радзіма”
15.00 —

“Маладзічок” запальвае зоркі” - гала-канцэрт лаўрэатаў VІІ Адкрытага конкурсу юных выканаўцаў эстраднай песні “Маладзічок – 2017”.

Канцэртная зала Палаца культуры
16.00 —

“Усё, што мы ў музыцы – у сэрцы тое ж!” – канцэрт беларускай эстраднай песні ў выкананні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг.

Чысцінскі сельскі дом культуры
21.30 —

Канцэрт-закрыццё ХVІІ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі “Маладзечна – 2017”, прысвечаны 45-годдзю Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь ансамбля “Сябры”

Мастацкi кiраўнiк - народны артыст Беларусi Анатоль Ярмоленка. 

Удзел у праграме прымуць зоркi беларускай i расiйскай эстрады. 

Амфітэатр

2-3 чэрвеня

12.00-20.00 —

            “Фестывальная талака” – канцэртная пляцоўка

Цэнтральная плошча
12.00-20.00 —

           “Фестывальная сядзіба” – экспазіцыя дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва

Цэнтральная плошча
12.00-20.00 —

            “Мастацкі пленэр”

Гарадскі парк
12.00-20.00 —

            “Свет дзяцінства” – гульнёва-забаўляльная пляцоўка для дзяцей

Гарадскi парк
12.00-20.00 —

                “Беларускі пачастунак” – выстава-продаж

Цэнтральная плошча, гарадскі парк
 —

“Мой родны кут, як ты мне мілы” – выстава творчых работ мастакоў Маладзечаншчыны

Палац культуры