Заказ
бiлетаў:

  • +375 (176) 55-55-55 — гарадскi
  • +375 (29) 175-27-84 — вэлком
  • +375 (29) 853-27-84 — мтс
kvitki.by

7360

iнфармацыя
i заказ бiлетаў

Праграма фестывалю

ПРАГРАМА ХIX Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі “Маладзечна – 2019”

7 чэрвеня

10.30 —

ІІ тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні

Канцэртная зала Палаца культуры
15.00 —

III тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні ў суправаджэнні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”

Канцэртная зала Палаца культуры
15.00 —

Паэтычная пляцоўка “Мой родны кут, як ты мне мілы”  з удзелам беларускіх паэтаў

Канцэртная зала Маладзечанскай ДШМ
16.00 —

“Суразмоўцы” інтэрв’ю з вядомымі асобамі. Аўтарская папулярная праграма пісьменніка Навума Гальпяровіча тэлеканала “Беларусь 3”

Зала ўрачыстасцей Палаца культуры
17.00 —

Выстава Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь, прысвечаная 75-годдзю з дня вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

Выставачная зала Палаца культуры
17.30 —

Музычна-паэтычная  гасцёўня “Пад небам бацькаўшчыны роднай” з удзелам беларускіх паэтаў, дзеячаў культуры і мастацтва Беларусі

Канцэртная зала Палаца культуры
18.00 —

Спектакль “Не пакідай мяне”  ДУ “Мінскі абласны драматычны тэатр”

ДУ “Мінскі абласны драматычны тэатр”
21.30 —

Урачыстае адкрыццё ХІХ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі  “Маладзечна – 2019”

Узнагароджванне лаўрэатаў Нацыянальнага конкурсу маладыхвыканаўцаў беларускай эстраднай песні.

Канцэрт “Песні вайны", прысвечаны 75-годдзю з дня вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў,у выкананні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”.Мастацкі кіраўнік і галоўны  дырыжор – народны             артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Амфітэатр

8 чэрвеня

11.00 —

Канцэрт акадэмічнай музыкі творчых калектываў Заслужанага калектыву “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны  дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Канцэртная зала Маладзечанскай ДШМ
12.00 —

Гала-канцэрт “Маладзічок” запальвае зоркі” лаўрэатаў  VІІІ Адкрытага конкурсу юных выканаўцаў эстраднай песні  “Маладзічок – 2019”

Канцэртная зала Палаца культуры
13.00 —

Выстава мастацкіх вырабаў “Гармонія шкла” мастакоў па шкле Таццяны і Пятра Арцёмавых 

Мінскі абласны краязнаўчы музей
16.00 —

Канцэрт джазавай песні ў выкананні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны  дырыжор – народны             артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Чысцінскі сельскі Дом культуры
16.00 —

Праект “Асоба эпохі”. Творчая сустрэча з Надзеяй Мікуліч, заслужанай  артысткай Рэспублікі Беларусь

Малая зала Палаца культуры
18.00 —

“Янка Купала: жыццё ў свеце маланак” – музычны спектакль Беларускага дзяржаўнага акадэмічнага музычнага тэатра

Канцэртная зала Палаца культуры
21.30 —

Гала-канцэрт закрыцця ХІХ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі  “Маладзечна – 2019”. Юбілейная канцэртная праграма “Зорны карагод” Дзяржаўнага акадэмічнага ансамбля танца Беларусі 

Амфітэатр

7-8 чэрвеня

 —

Цэнтральная плошча (8 чэрвеня 15.00 - 20.00, 9 чэрвеня 13.00 - 20.00)
“Фестывальная талака” – канцэртная пляцоўка.
“Фестывальная сядзіба” – экспазіцыя дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва.
“Беларускі пачастунак” – выстава-продаж тавараў народнага спажывання.
“Мастацкі пленэр”.


Гарадскі парк
“Дзіцячая прастора” – гульнёва-забаўляльная пляцоўка для дзяцей (8 чэрвеня 15.00 - 20.00, 9 чэрвеня 12.00 - 15.00).
“АRT-cтарт” – маладзёжная пляцоўка (9 чэрвеня 15.00 - 21.00).

Цэнтральная плошча, Гарадскі парк
15.00 - 20.00 —

Фестывальная талака” – выступленне творчых калектываў Маладзечанскага раёна, экспазіцыя дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва

“Льняные дзівосы” – выстава-продаж вырабаў з ільну тэкстыльных і швейных прадпрыемстваў, дызайнераў, самабытных майстроў і ўмельцаў Беларусі   

Беларускі пачастунак” – выстава-продаж тавараў народнага спажывання

“Мастацкі пленэр”

Пляцоўка – Цэнтральная плошча
15.00 - 20.00 —

“Тэрыторыя дзяцінства” – гульнёва-забаўляльная пляцоўка для дзяцей

Пляцоўка – Гарадскі парк культуры і адпачынку імя Перамогі

8 чэрвеня

13.00 - 20.00 —

“У добрым родзе усё ў згодзе” – абласны фестываль сямейнай творчасці   (1300–1530)

Вытокі майстэрства" – раённы конкурс па дэкаратыўна-прыкладному мастацтву (1300–1700)

АРТ-ФЭСТ  “ЛянОК”  творчая дэманстрацыя "ЭкаСтыль" прамысловых і дызайнерскіх калекцый мадэляў жаночага, мужчынскага, маладзёжнага, дзіцячага адзення і аксесуараў з ільну (1700–1830)

Пляцоўка – Цэнтральная плошча
15.00 - 21.00 —

 “АRT-cтарт”  маладзёжная пляцоўка (1500–2100)

Пляцоўка – Гарадскі парк